Kingston Oakman OA30CW00GK - 30 in. x 22 in. Bathroom Vanity Marble Top and White Basin, Grey Oak
SKU OA30CW00GK    by Kingston Brass    Ship Weight: 120.0 lb    Collection: Oakman
Free Shipping!
Interest-free payments also available
Pro Signup
PRODUCT DETAILS
Introduce earthy elegance and clean design to your bathroom with the 30" Oakman Vanity in Grey Oak. Built from solid hardwood, this freestanding vanity features a cool-toned grey finish with exposed oak grain and a minimalist silhouette. It includes a Carrara marble countertop, white undermount sink, and pre-drilled 8" widespread faucet holes. A soft-close drawer with hand-carved finger grooves offers practical storage. Perfect for serene, transitional spaces with an emphasis on calm materials and subtle detailing.
Features
  • Dimensions: 30 in. W x 34.7 in. H x 21.5 in. D
  • 1 in. thick Carrara white marble countertop
  • Pre-drilled 8 in. widespread faucet holes
  • Single undermounted white ceramic sink with built in overflow
  • Soft close drawers with a hand-carved finger groove for smooth, quiet operation
  • Features 1 large volume pull out drawer for ample storage
  • Cabinet is expertly crafted using solid hardwood
  • Cabinet finish: Grey Oak
  • Vanity mirror available as option
Specifications
Shipping & Returns
How long will it take to get my order?
- Orders Placed on Saturday or Sunday will typically ship on Monday.
Full Shipping Policy
How long do I have to Return my order?
- Kingston Brass has a 30 Day Return Policy
Full Return Policy
}
Join our PRO Trade Program
Exclusive Discounts for Designers & Building Professionals
Call: 1-877-258-6776
JOIN NOW
PRODUCT DETAILS
Features